Może żony nie zmienisz wiadomo dzieci macie fajne ciężko o takie nowe zapewne by było. A skoro juz masz żonę i dzieci zapewne chcesz zakupić lepsze auto, i zapewne będzie to auto klasy średniej. …

Dlaczego jak ide do supermarketu i widzę majonez zawsze biore ten sam, gdyż jest jeden dobry a pozostałe dwanaście rodzajów zachowuje ciąg smakowo malejący z przeznaczeniem na tandetny sos do knyszy w dożynkowej szczęce pana Staszka. Z tego właśnie powodu auta klasy średniej nie można porównać do majonezu są one bardziej jak… oliwki. I jak sie łatwo domyślić sprawa doboru to zupełnie inna para kaloszy. Oliwki to raczej owoce pretendujące do miana ekskluzywnych w rzeczywistości będąc zwykłymi praktycznymi owocami majacymi po prostu bardzo wiele zastosowań.

Wchodząc do jednego z wielu sklepów samoobsługowych jakich masa na zachodzie prowadzonych przes ludzi z krajów południowych lub muzułmańskich trafiamy na monstrualne stoiska z tymi oto owocami. Znajdziecie tam minimum kilkadziesiat rodzajów beczek, słojów i woreczków zawierających niemal identyczne kształtem owalne owoce w marynatach, sosach, z nadzieniem lub zwyczajnie z pestkami. Jak się łatwo domyślić pomimo tego samego zamysłu stwórcy są od siebie diametralnie różne w smaku. Wiadomo zawdzięczają taki stan specyficznym sposobom przyprawiania, przerabiania, modyfikowania itd. Bardzo lubię ogladać te wszystkie krągłości jest w tym coś wiecej aniżeli wybór zwykłej przystawki. Pamiętam zawsze smak ostatnio zakupionych oliwek i chcę aby następne były soczystrze, ostrzejsze i klarowniejsze w smaku. Jednak jak to zazwyczaj bywa dopiero w trakcie jedzenia przekonywałem sie o ich wartości. Sam nie wiem ile razy stawałem się ofiarą wyglądu, zapachu. Ba nawet pytanie sprzedawcy o cos odpowiedniego nie dawało gwarancji. Dopiero zjedzenie kilku utwierdzało w przekonaniu czy zapłaciłem za produkt wart swej ceny czy tez przyćmił mnie zalotny zapach, ponętny kształt i wiele obiecujące nadzienie. Najważniejszy jednak jest moment trafienia na nowy ciekawy smak który nie ważne czy trafiony sercem czy rozsadnymi kalkulacjami sprawia że czujemy sie swietnie z naszym wyborem. Co tu dużo mówić wybór taki wynagradza po setkroć wszelkie poprzednie.